فارسي|انگليسي
         
صفحه اصليمقالاتاخبارخدمات خدمات پس از فروشمحصولاتنقشه سايتتماس با مادرباره مانمایشگاه
» عنوان ها
ورود به سیستم

» عضویت «

نظرسنجی
عضویت در سرویس خبری

اخبار
فوايد و مضرات و موارد استفاده
توصیه های پزشکی در مورد اب کینگ

موارد استفاده


» برای افراد دارای فتق دیسک

افزایــش قــدرت عضلات شــکم باعث کاهش قوس کمر و همچـنین افزایش فاصله ی بین مهره ای در خلف تنه مهره ای می شــود، و به بهــبود فتــق دیــسک و برگــشت مواد بیرون زده از دیسک کمک می کند، همـــچنین باعــث افــزایش قطر سوراخــهای بین مهــره ای شــده و فشارهــای وارده به ریشه های عصبی که از ایــن ســـوراخها خارج شده اند را می کاهد.


» برای تقویت عضلات شکم

تمرین با این دسـتگاه بــاعث تقویــت عضلات شــکم می شود. این عضلات با انقباض دائمی خود قوس کـمر را حــفظ کرده و از افزایش آن جلــوگیری می کــنند و از طــرف دیــگر مانـند دیــواه ای محـکم احـشـای داخل شکم را سر جــای خود نـگه می دارند. انقبــاض قدرتــی این عضــلات موجــب خم شدن تنه به سـمت جـلو می شود. پـس تمریناتی مانند تمرینات دستگاه AB King که با خم شـدن تنه همراهند باعث فعالیت این عضلات و تقویت آنها میشود.


»  برای پیشگیری از کمردرد و برای کاهش قوس کمر

تقویت عضلات شـکم بــاعث افزایش اســتحکام مهـره های کمــری و عدم تـــغـییر در قوس کمر میـشود. همچنـین باعث افزایــش قـــطر سوراخهـــای بین مهره ای شده و فشــار های وارده به ریــشه های عــصــبی که از این ســوراخــــها خـارج شــده اند را می کاهد. وقتی به ریــشه های عصــبی فشاری وارد آید، بــاعث ایــجاد درد و اختلال در حرکت و حس ناحیه ای میشود که اعصاب آن از آن ریشه ها منشاء می گیرند.

موارد عدم استفاده


» افراد دارای فشارخون بالا

ورزش های قدرتی باعث افـزایش پمپــاژ و ضربان قلب و در نتیجه بـاعث افزایش فشار خون میشود، برای کاهش فشار خون، قطر عروق خونی افزایش مـی یابد. حال اگــــر عروق بدن بنا به دلایلی قادر به افزایـش قطر خود نباشند و خاصـیت کشــسانی خود را از دست داده باشند، فشار خون آنها به طــور خـطـرناکی افزایـش یافـته و مـــوجب صدمه به بافتهای آسیب پذیر بدن مانند بافتهای عصبی، مویرگ های پشـت شبکیه ی چشم، کلیه ها و . . . و همچنین پارگی خود عروق میشود.

» دیابت شدید

بیماران دیابتی عــروق بسیار آسیــب پــذیری دارند. در دیــواره ی رگهای این بــیماران مولکول های گلوکز رسوب کرده و باعث سفـتی و شکننـدگی آنها و در نتیجه آسیـب پذیری آنها در برابر فشار خون بالا، میشود.

» ناراحتی قلبی

افــرادی که به بــیماری هــای قلبی دچــارند در هنگام فعـالــیت های شــــدید بدنی نمی توانند میزان خونرسـانی به بافتـهای درگیـر را به میزان کافی افزایش دهند. این بیـماران در هنــگام اســترس، فعالیــت های شـدید جــســمانی و هیــجان، به علت خونـرسانی کم به عضـله ی قلب، دچــار درد در قفسه ی سینه میـشوند و در صورت بی توجهی، با سکته قلبی مواجه خواهند شد.

»
امراض عروقی
کـسانی که دچــار امراض عــروقی مانند آرترو اسکلـروز و آتـرو اسکـلروز هستنـد؛ نیز جزء موارد ریسک پذیر ورزش های سنگین محسوب میشوند.
» سابقه ی سکته ی مغزی
افرادی که ســابقه ی ســکته مغــزی دارند چون مســــتعد پارگی عــروق این ناحیه می باشند، نباید به فعالیت هایی که فشار خون را افزایـش می دهند، بپردازند.
» فشار داخلی چشم بالا
کسانی که فشار داخل چشمی بالایی دارند بسیار مــستعد خونریزی در مویــرگهای پشت شبکیه ی چشـم میباشـند. با توجه به اینکه جـسم ســلولی نرونهـای عــصب بینایی، در گره عصبـی در فـضای پــشت چـــشم قرار دارند و همچـــنین لخته خـــون در این ناحیه به سختی جذب می گردد، هر نوع خونـریزی در این نواحـی باعث عـدم خونرسانی کافی و فشار بر این گره شده و می تواند باعث کوری شود.
» درد در لگن و مفصل ران
درد در یک مفصل می تواند از عوامل مختلفی نـشأت گرفته باشد. از جــــمله؛ عوامل استخوانی، کپسولی، تاندونی و عضلانی و عـــوامل مربوط به رباط ها. در تـمامی این مــوارد وارد آوردن فشـار به مفصل و حرکــت دادن آن بـاعث افزایــش درد، التــهاب و آسیب میشود.
» گروه محصولات

» دسترسی سریع
صفحه اصلي|مقالات|اخبار|تجهیزات ورزشی|خدمات |تالار گفتگو|نقشه سايت|درباره ما|تماس با ما
بازديدکنندگان اين صفحه: 1318 | بازديدکنندگان امروز: 361 | کل بازديدکنندگان: 4969082 | بازديدکنندگان آنلاین: 2 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0937 ثانيه