فارسي|انگليسي
         
صفحه اصليمقالاتاخبارخدمات خدمات پس از فروشمحصولاتنقشه سايتتماس با مادرباره مانمایشگاه
» عنوان ها
ورود به سیستم

» عضویت «

نظرسنجی
عضویت در سرویس خبری

اخبار
فوايد و مضرات و موارد استفاده
توصیه های پزشکی در مورد دستگاه ایرواکر

موارد استفاده


»
  بیماران قلبی و ریوی
بیماران قلبی و ریوی با ورزش های ملایم می تواننــد ظرفیت هــوازی ریــه های خود را زیـاد کــرده و بر قــدرت ضربــان قــلب خود بیافزایند. در نتیــجه توان هــوازی آنها یعنی استقامت و تحمل فعالیت آنها افزایش می یابد.

»
  بیماران دیابتی
ورزش به بیماران دیابتی (نوع ٢) کمک می کند که راحتتر قند خونشان را کنترل کنند؛ زیرا افزایش سوخت و ساز بدن در زمان ورزش باعث مصرف سریعتر قند خون میشود. در ضمن ورزش حساسیت سلول های بدن را نسبت به انسولین افزایش می دهد.  


» 
کمردرد(با افزایش دفعات تمرین در روز به همراه کاهش زمان هر تمرین )
افرادی که دچار کـمردرد میباشند می تــوانند با کمک این دستــگاه به ورزش بپردازند چون در تمرین با این دستگاه مهره های کمر بسیار کم حرکت میکنند. ولی باید مدت زمان تمرین را کم و دفعات آن را زیاد کرد.
»  آرتروز زانو
در تمرین با این وسیله در زانو کمترین حرکت ایجاد میشود. افراد مبتلا به آرتروز زانو به راحتی و بدون درد می توانند با این وسیله ورزش کنند.

» 
فشارخون
در بیمارانی که به هر علتی دچار ضایعه عروقی و فشار خون هستند، ورزش هایی مناسب می باشند که زیاد باعث تغییر فشار خون و تنگ و گشاد شدن عروق نمیشوند. بنابراین ورزش های ملایم منظم و روزانه نه تنها مشکلی ایجاد نمیکنند بلکه از پیشرفت بیماری جلوگیری کرده و به بهبودی آن کمک می کنند.

 

»  افزایش تراکم استخوان

تمریناتی که در طی آنها به محور طولی استخوان ها فشار وارد می شود باعث افزایش استخوان سازی، جذب کلسیم از خون و افزایش تراکم استخوان می شوند.


»
 افزایش توان هوازی
ورزشهایی مثل پیاده روی ، دوچرخه سواری و ... باعث افزایش استقامت بدن میشود.

» 
پیشگیری از آرتروز
ورزش هایی که در طی انجام آنها نیروی ملایمی به صورت عمودی بطور متناوب به غضروف مفصلی زانو وارد میشود؛ از جمله راه رفتن و دویدن ملایم یا ورزش بادستگاه هایی نظیر تردمیل، استپر، اسکی ثابت و دوچرخه ثابت، باعث بهبود تغذیه غضروف مفصلی و پیشگیری از تخریب آن میشود. با توجه به این که تخریب غضروف مفصلی مهمترین عامل ایجاد آرتروز است، این ورزش ها باعث پیشگیری از آرتروز میشوند.


» 
کاهش کلسترول خون
در آزمایشات مختلفی که توسط دانشمندان مختلف صورت گرفته است، بیان شده است که: ورزش منظم روزانه باعث کاهش میزان کلسترول مضر و افزایش مقدار کلسترول مفید خون میشود.


» 
کاهش وزن
تمامی فعالیت های ورزشی باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و مصرف انرژی را در بدن افزایش می دهند. انرژی بدن از مولکولهایی به نام ATP تأمین میشود. افزایش مصرف انرژی بدن باعث تغییر منبع تولید ATP از قند های ساده به چربیها میشود. مصرف بیشتر از معمول چربیها باعث کوچک شدن بافتهای چربی بدن، کاهش وزن و تناسب اندام میشود.

موارد عدم استفاده


»  درد مفصل ران

درد در یک مفصل می تواند از عوامل مختلفی نشأت گرفته باشد. از جمله؛ عوامل استخوانی، کپسولی، تاندونی و عضلانی و عوامل مربوط به رباط ها. در تمامی این موارد وارد آوردن فشار به مفصل و حرکت دادن آن باعث افزایش درد، التهاب و آسیب میشود.

»  بیماران دچار مشکل تعادلی شدید


کسانی که دارای نقائص تعادلی هستند نمی توانند تعادل خود را روی ایرواکر حفظ کرده و حرکات هماهنگ دو اندام تحتانی را انجام دهند.  
» گروه محصولات

» دسترسی سریع
صفحه اصلي|مقالات|اخبار|تجهیزات ورزشی|خدمات |تالار گفتگو|نقشه سايت|درباره ما|تماس با ما
بازديدکنندگان اين صفحه: 1458 | بازديدکنندگان امروز: 379 | کل بازديدکنندگان: 4969100 | بازديدکنندگان آنلاین: 3 | زمان بارگزاري صفحه: 0/0937 ثانيه